4. İSTANBUL DİJİTAL SANAT FESTİVALİ, SANATSEVERLERDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen İstanbul Dijital Sanat Festivali (IDAF) sona erdi. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle, PASHA Bank ana sponsorluğunda, Mezo Dijital tarafından hayata geçirilen festival, sanatseverlerden yoğun ilgi..

4. İSTANBUL DİJİTAL SANAT FESTİVALİ, SANATSEVERLERDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ!
Son Güncelleme: Whatsapp

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen İstanbul Dijital Sanat Festivali (IDAF) sona erdi. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle, PASHA Bank ana sponsorluğunda, Mezo Dijital tarafından hayata geçirilen festival, sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

AKM’de gerçekleşen İstanbul Dijital Sanat Festivali 4. yılında da ; dijital sanatlar alanında önemli isimleri, ulusal ve uluslararası 50’den fazla sanatçıyı İstanbullu sanatseverlerle buluşturdu.

 

Küratörlüğünü Rahim Ünlü, Samed Karagöz, Julie Walsh, Niyazi Erdoğan ve Türkiye’nin ilk yapay zeka küratörü olan Avind’in üstlendiği festival; sanatçıların yanı sıra iş dünyasından da başarılı isimlere ; çocuk ve gençlik atölyelerine, panellere, söyleşilere, tiyatro oyunlarına, işitsel ve görsel performanslara ev sahipliği yaptı. İstanbul Dijital Sanat Festivali; dört gün boyunca, her yaş grubundan ziyaretçi ağırladı.

 

MEZO Dijital Yönetim Kurulu Başkanı ve Festival Direktörü Dr. Nabat Garakhanova festivalle ilgili olarak “Hayalimizi gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu bir kez daha yaşadık.

Bu hayalimize ortak olan ve bize destek veren T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız başta olmak üzere, tüm sponsorlarımıza, bu festivalin hayata geçirilmesinde en çok emeği olan küratörlerimize, sanatçılarımıza ve festivalimize ilgi gösteren tüm sanatseverlere teşekkür ediyorum’ dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.